4 روش برای بهبود مکالمه بدون اینکه با کسی صحبت کنید.

4 روش برای بهبود مکالمه بدون اینکه با کسی صحبت کنید.

4 روش برای بهبود مکالمه بدون اینکه با کسی صحبت کنید.

بهبود مکالمه بدون اینکه با کسی صحبت کنید.

بهبود مکالمه بدون اینکه با کسی صحبت کنید.

1. به زبان انگلیسی فکر کنید

گاهی اوقات در صحبت کردن به یک زبان جدید سختی هایی وجود دارد، که تنها مربوط به خود زبان نیست، بلکه چگونگی تفکر در مورد آن است.
اگر شما به زبان مادری خود فکر می کنید و سپس سعی می کنید به زبان انگلیسی صحبت کنید، همیشه باید بین زبان ها ترجمه کنید، که ترجمه کردن کار ساده ای نیست! حتی افرادی که به دو یا چند زبان مسلط هستند، در تغییر بین زبان¬ها مشکل دارند.
راه حل این مشکل فکر کردن به زبان انگلیسی است.

شما می توانید در هر زمان و مکانی ( جعبه لایتنر ) این کار را انجام دهید. هنگامی که در مورد وقایع روز فکر می کنید یا هنگامی که می¬خواهید تصمیم بگیرید که چه غذایی سفارش دهید، سعی کنید از انگلیسی استفاده کنید. حتی سعی کنید از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی برای جستجوی کلمات استفاده کنید. به این ترتیب شما مجبور نیستید که از زبان مادری خود استفاده کنید، سپس کلمات را ترجمه کنید. وقتی به انگلیسی فکر می کنید، متوجه خواهید شد که صحبت کردن به زبان انگلیسی( جعبه لایتنر ) برای شما آسانتر است.

2. با خودتان صحبت کنید.

هر زمانی که شما در منزل هستید (یا به تنهایی در جای دیگری هستید) می توانید زبان انگلیسی را با شخص مورد علاقه¬تان (یعنی خودتان) تمرین کنید.
اگر قبلا به زبان انگلیسی فکر کرده اید، سعی کنید افکار خود را با صدای بلند صحبت کنید و با صدای بلند بخوانید. تکنیک این روش فقط تمرین کردن است، و حتی اگر کسی اشتباهات شما را اصلاح نکند، تنها روش صحبت کردن با صدای بلند به شما کمک می کند که راحتتر انگلیسی صحبت کنید.

3. از یک آینه استفاده کنید.

شما می توانید در روز، فقط چند دقیقه در مقابل آینه بایستید و با خود انگلیسی صحبت کنید. موضوعی را انتخاب کنید، تایمر را روی 2 یا 3 دقیقه تنظیم کنید و فقط صحبت کنید. نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید
نکته ای که در این تمرین وجود دارد، این است که هنگام صحبت کردن، دهان، صورت و زبان بدن خود را تماشا کنید. این کار باعث می شود که شما احساس کنید در حال صحبت کردن با کسی هستید، بنابراین می توانید وانمود کنید که در حال گفتگو با همکلاسی خود هستید.
حدود 2 یا 3 دقیقه، کامل صحبت کنید. متوقف نشوید! اگر روی کلمه ای که نمی دانید گیر کرده اید، سعی کنید منظور خود را به شیوه ای متفاوت بیان کنید. پس از پایان 2-3 دقیقه متوجه خواهید شد که چگونه به سادگی می توانید آن کلمات را بیان کنید. این کار قطعا به شما کمک خواهد کرد که متوجه شوید، چه نوع کلمات یا جمله هایی برای شما مشکل ساز هستند.

4. روی روان صحبت کردن تمرکز کنید، نه روی دستور زبان.

هنگامی که شما به زبان انگلیسی صحبت می کنید، چقدر متوقف می شوید؟
هرچقدر بیشتر متوقف شوید، اعتماد به نفس در صدایتان و راحتی شما هنگام صحبت کردن کمتر می¬شود. تمرین کردن با آینه که پیشتر ذکر شد را امتحان کنید، اما سعی کنید، در تمام مدت بدون توقف (البته بین کلمات خود وقفه ایجاد کنید) یا لکنت زبان صحبت کنید
ممکن است که جملات شما از نظر دستوری کاملا صحیح نباشند که این مورد مشکلی ندارد! اگر به جای صحیح صحبت کردن سعی کنید روی روان صحبت کردن تمرکز کنید، صدا و یادگیری صحبت کردن شما بهتر می¬شود. شما می توانید قوانین صحیح گرامر و لغات را همانطور که آنها را بهتر یاد می گیرید، اجرا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *