3 نکته برای بهبود نوشتن به زبان انگلیسی

3 نکته برای بهبود نوشتن به زبان انگلیسی

3 نکته برای بهبود نوشتن به زبان انگلیسی

3 نکته برای بهبود نوشتن به زبان انگلیسی

3 نکته برای بهبود نوشتن به زبان انگلیسی

 

 

مهم ترین قاعده برای نوشتن به طور موثر این است که مطالب را تکرار نکنید. هر یک از این سه قانون بر تضعیف تکرار در زبان انگلیسی تمرکز دارد.

قانون 1: کلمات یکسان را تکرار نکنید

یکی از مهمترین قوانین در نوشتن انگلیسی، جلوگیری از تکرار است. به عبارت دیگر، ازکلمات یکسان بارها و بارها استفاده نکنید. از مترادف ها، اصطلاحات، عبارات با معنای مشابه استفاده کنید و به همین ترتیب به بهبود سبک نوشتاری خود بپردازید.

گاهی اوقات این کار امکان پذیر نیست. به عنوان مثال، اگر شما در مورد یک بیماری خاص یا حتی یک ترکیب شیمیایی گزارش می نویسید، نمی توانید واژگان خود را تغییر دهید. با این حال، هنگام استفاده از واژگان توصیفی، مهم است که انتخاب کلمات خود را تغییر دهید.

ما برای تعطیلات به یک پناهگاه اسکی رفتیم. پناهگاه و هر چیزی که آنجا در حال انجام شدن بود، بسیار زیبا بودند. کوه ها نیز زیبا بودند، و مردمان درست کار و زیبای بسیار زیادی در انجا وجود داشتند.

در این مثال، صفت “زیبا” سه بار استفاده می شود. این سبک نوشتاری ضعیف است. در اینجا همان مثال با استفاده از کلمات مترادف آورده شده است.

ما برای تعطیلات به یک پناهگاه اسکی رفتیم. پناهگاه و هر چیزی که آنجا در حال انجام شدن بود، بسیار زیبا بودند. کوه ها با شکوه بودند، و مردمان درست کار ودلیر بسیار زیادی در انجا وجود داشتند.

 با استفاده از جعبه لایتنر و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید در این سایت می توانید، سریعتر زبان خودتان را تقویت کنید.

 

قانون 2: جملات با سبک یکسان را تکرار نکنید

به شیوه مشابه، استفاده از ساختار جمله یکسان، با تکرار ساختار یکسان، تکرار بارها و بارها، در اینجا نیز سبک بدی به کار برده شده است.

مهم است بدانیم راه های مختلفی برای ایجاد جملات یکسان وجود دارد که اغلب به عنوان استفاده از معادلات تعادل مطرح می شود. در اینجا نمونه هایی از از جملات مشابه با استفاده از معادلات مختلف برای تغییر سبک بیان می شود.

  1. دانش آموزان برای تستی که خیلی دشوار بود، به سختی درس خواندند.
  2. به علت وجود استثنائات فراوان، دستورالعمل ها را با دقت کامل بررسی می کنند.
  3. ساختار عبارات را بررسی کرد، برای اینکه از موفقیت در آزمون مطمئن شود.
  4. دانش آموزان موفق شدند، زیرا تمامی مباحث را مطالعه کرده بودند.

در چهار جمله بالا، از چهار تغییر مختلف در ‘because’ استفاده کردم. در عبارات 1 و 4 از ادغام توابع استفاده شده است. توجه داشته باشید که در عبارات وابسته شرطی، جمله وابسته می تواند با یک کاما شروع شود. عبارت دوم از حرف اضافه (به علت) به همراه یک عبارت اسمی استفاده می کند و جمله سوم از ترکیب عطفی هم پایه “برای” استفاده می کند. در اینجا یک بررسی سریع از این فرمها صورت می گیرد:

ترکیب عطفی هم پایه – همان طورکه واژه های FANBOYS را می شناسید. دو جمله ساده را با ترکیبات عطفی هم پایه پیش از کاما ترکیب کنید. ترکیبات عطفی هم پایه نمیتوانند جمله را شروع کنند.

مثال ها

هوا خیلی سرد بود، اما ما پیاده روی کردیم.

او نیاز به پول اضافی برای تعطیلات خود داشت، بنابراین او یک کار نیمه وقت پیدا کرد.

اسباب بازی شکسته شد، زیرا پسر آن را به سمت دیوار پرتاب کرد.

ترکیبات عطفی وابسته – ترکیبات عطفی وابسته، عبارات شرطی وابسته را معرفی می کنند. آنها برای شروع یک جمله می توانند از یک کاما استفاده کنند، یا می توانند بدون استفاده از کاما، عبارت وابسته را در قسمت دوم جمله قرار دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *