به خاطر سپردن 1000 کلمات در یک ماه

به خاطر سپردن 1000 کلمات در یک ماه

به خاطر سپردن 1000 کلمات در یک ماه

جعبه لایتنر

جعبه لایتنر

یکی از روش یادگیری لغات زبان نوشتن تعداد زیادی لغت به همراه معنی آن در یک برگه کاغذ می باشد

اما ازآنجایی که تمامی لغات در کنار هم نوشته شده اند جدا کردن لغات مشکل تر که فراموش شده اند و مرور آنها کار بسیار طاقت فرسایی می باشد بخصوص زمانی که تعداد لغات زیاد می شود (برای مثال بیش از 1000 لغت).

یک راه بسیار جالب و ساده این است که شما لغات زبان را بصورت جدا جدا و روی برگه های کاغذ بنویسید. لغت انگلیسی در روی برگه و معنی فارسی در پشت برگه. این برگه ها فلش کارت نامیده می شوند. با این کار شما به راحتی می توانید لغات را از هم جدا کرده و آنهایی که مشکل تر هستند را بیشتر مرور کنید.

برای آموزش بهتر میتوانید از جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید  استفاده کنید .

اما مرور این فلش کارتها یک روش علمی دارد که به وسیله دانشمندی به نام سباستین لایتنر ابداع شد. این روش به روش لایتنر معروف است. در این روش فلش کارتها در جعبه ای به نام جعبه لایتنر قرار می گیرند. با این روش شما تمرکز خود را بیشتر بر روی مطالب سخت می گذارید و از تکرارهای بیهوده برای مطالب ساده اجتناب می کنید. البته زمانبندی مطالعه فلش کارتهای هر خانه دارای استانداردهایی است که دز صفحه در باره نرم افزار به آن اشاره شده است.

این باعث صرفه جویی بسیار زیاد در زمان مطالعه و همچنین احساس پیشرفت و اعتماد به نفس در شما می گردد. در این روش شما در عرض کمتر از چند ماه و با روزی کمتر از یک ساعت مطالعه می توانید هزاران لغت زبان و یا هر موضوع دلخواه دیگری را یاد بگیرید و مطمئن باشید که دیگر هرگز آنها را فراموش نخواهید کرد.

شما می توانید این روش را براى یادگیرى هر مطلب آموختنی مانند لغات زبان انگلیسى، عربى، زیست شناسی، دروس مهندسی و یا هر فرمول یا مطلب که مى خواهید به خاطر بسپارید به کار گیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *