یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داستان

یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داستان

یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داستان

یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داستان
کارن، نویسنده ای است که  داستان‌هایی سرگرم کننده برای بچه‌‌ها می‌نویسد. او کشف کرده که چگونه داستانها به منظور یادگیری زبان انگلیسی برای زبان آموزان به طور معنا دار و جالب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در زمان کودکی،دوست داشتم کنار پدربزرگم بنشینم درحالی که وی برایم داستان می خواند. من بسیاری از آنها را به خاطر می آورم اگرچه خودم الان پدربزرگ هستم. چقدر خوب بود در مورد داستان‌هایی که از پدربزرگم می شنیدم اطلاعی نداشتم.همچنین لغات جدیدی یاد می‌گرفتم . فراگیری لغات جدید، سطح دانش و معلومات را افزایش می‌دهد.

داستان خوب ما را ترغیب می‌کند که صفحات بعدی را ورق بزنیم و بیشتر بخوانیم. قصد داریم پی ببریم که در آینده چه اتفاقی می‌ افتد و شخصیت‌های اصلی در داستان چه نقشی ایفا می‌کنند ؟ ممکن است هیجان زده، غمگین، هراسان یا خیلی خوشحال شویم. تجربه خواندن یک داستان  باعث می‌شود  احساس کنیم قسمتی از داستان هستیم. ممکن است شخصیت‌های مختلفی را در داستان دوست داشته باشیم یا بعضی از آنها را دوست نداشته باشیم.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داستان

یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن داستان

برای آموزش بهتر میتوانید از جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید  استفاده کنید. از ابزار  جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید در همه مکان ها و زمان ها می توان استفاده کرد و از مزایای خوب  جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید  بهرمند شد.

به خاطر این همدلی طبیعی با شخصیت‌ها، مغزمان  داستانها را به طور متفاوت از طریق به یادآوری اطلاعات مرور می‌کند. در بیشتر اوقات مغزمان تفاوت بین شرایط تصور شده و شرایط واقعی را تشخیص نمی‌دهد بنابراین شخصیتها در تصورمان، واقعی به نظر می‌رسند.  لغات یک داستان از روی شرح وقایع آن، به خاطر سپرده می‌شوند و توصیفات در مغز  به طور عمیق‌تری پردازش می‌شوند.

در حقیقت، در فرهنگ‌های سراسر دنیا همیشه برای کسب آگاهی از نسلی به نسل دیگر، داستان سرایی می‌شود. اجداد ما به خوبی دریافتند که این راه، بهترین راهی بود که  از تاریخ و حوادثی که در  دنیای پیرامون اتفاق می‌افتد آگاه شوند . توجه داشته باشید لغت history یا تاریخ، لغت story یا داستان را شامل می‌شود. این چندان عجیب نیست. تشویق کودکان به خواندن یا گوش دادن به داستان‌ها، آنها را در یادگیری زبان دوم با شیوه ای نه چندان سرگرم کننده بلکه به یاد ماندنی و تامل برانگیز کمک می‌کند.

اجازه دهید به یادگیری لغات با خواندن متن یا داستان، نگاه اجمالی بیندازیم. تصور کنید زبان‌آموزان هشت ساله علاقه مند به یادگیری تصویری لغات حیوانات هستند. به عقیده شما، چگونه  باید این لغات در حافظه به خاطر سپرده شوند؟ آیا می‌توانید  این لغات را در همان بار اول به خاطر بسپارید؟

بسیاری از پرندگان و حیوانات که در جنگل زندگی می‌کنند مثل طوطی، پاندا، پلنگ و شیر. آبزیانی که در دریا هستند مثل وال، دلفین، اکتاپوس.

برادر کوچکترم که فرد صدایش می‌کنند خیلی علاقه مند به یادگیری لغات حیوانات است. او در رابطه با حیوانات سوالاتی می‌پرسد. فرد واقعا” علاقه مند به طوطی، پاندا، شیر و …. است و تصاویری از وال، دلفین، اکتاپوس و انواع ماهی‌ها دارد.

وقتی کتاب داستانی که به زبانی دیگر نوشته شده است را انتخاب می‌کنید ممکن است  سوالاتی را به شرح زیر  با خود مطرح کنید:

  • آیا کودکتان به آسانی می‌تواند شخصیت‌های داستان را تشخیص دهد؟
  • آیا وقایع به اندازه کافی جذاب و مهیج و سرگرم کننده برای فرزندانتان هستند که آنها را برای خواندن ادامه داستان ترغیب کنند؟
  • آیا داستان خیلی کوتاه یا بلند نیست؟
  • آیا چیدمان، فونت، عنوان ، اندازه متن در هر صفحه، کودکتان را جذب خواهد کرد؟
  • آیا کتاب داستان با تصاویری که برای زبان‌آموزان دیدنی و جذاب است، پشتیبانی می‌شود؟

برای اینکه بچه‌ها بیشترین سود و یادگیری بهینه را از خواندن کتاب‌های داستان ببرند، سطح دشواری لغات داستان را در نظر داشته باشید. یادگیری لغات موجود در کتاب داستان چندان ساده و آسان نیست. آیا زبان تازه فرا گرفته شده به روشی که فرزندتان در یادگیری اولین زبان استفاده کرده است شباهتی دارد؟ آیا خواندن کتاب داستان به انجام تکالیف مدرسه کمک می‌‌کند؟  آیا کمک می‌کند که برای امتحان آماده شوید؟

البته داستانها نه تنها شانسی به زبان‌آموزان برای مرور دوباره می دهند بلکه کسب تجربه، فرصتی فراهم می‌کند که دررابطه با داستان، نظرات خود را بیان کنند.

به عنوان والدین، شما می‌توانید فرزندانتان را تشویق کنید که فرد مورد علاقه خود در داستان را توصیف کنند. خلاقیت ممکن است با طراحی تصاویر داستان یا حتی نگارش داستان‌های کوتاه توسعه یابد.

اگر فرزندتان برای خواندن از خود اشتیاقی نشان نمی‌دهد و اعتماد به نفس کمی در  خواندن  دارد می‌توانید با خواندن کتاب داستان به آنها کمک کنید. جایی که لازم است توقف کنید سپس از او بپرسید ” فکر می‌کنی در ادامه داستان چه اتفاقی خواهد افتاد؟” اگر برای بچه‌ها با روشی سرگرم کننده و آرام، کتاب داستان بخوانید  ناخودآگاه به روند خواندن و یادگیری زبان، سرعت می‌بخشید. البته خواندن کتاب داستان با والدین به هر دلیلی، راهی دوست داشتنی برای به اشتراک گذاری زمان با آنهاست.

تجربه خواندن داستان، اجازه می‌دهد که از زندگی‌مان برای لحظه ای دور شویم.  بنابراین فرزندتان را تشویق کنید داستانها را با زبان دومی که فرا گرفته به خوبی زبان اول بخواند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *