مزایای جعبه لایتنر اندیشه کیش

مزایای جعبه لایتنر اندیشه کیش

جعبه لایتنر اندیشه کیش
نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه کیش از بسیاری جهات قابلیتهای فوق العاده ای را برای کاربر ایجاد می‌کند که در سایر نرم افزارها دیده نمی شود . ما قصد داریم بصورت آسان و مختصر در این ویدیو امکانات و برتری نرم افزار جعبه لایتنر اندیشه کیش را نسبت به سایر نرم افزارها برای شما توضیح دهیم.

 

قابلیت نصب همزمان جعبه لایتنر اندیشه بر روی کامپیوتر و همچنین بر روی سیستم عامل اندروید در تلفن همراه:
علاوه بر نرم‌افزار اندیشه نرم‌افزارهای دیگری نیز در بازار موجود می‌باشد که جهت استفاده در موبایل طراحی شده‌اند .

اما اکثر آنها تنها با سیستمهای قدیمی جاوا سازگار می‌باشند در حالی که در حدود 80 درصد موبایلهای جدید مانند سونی، سونی اریکسون، سامسونگ، اچ تی سی و … با سیستم عامل اندروید فعالیت می‌کنند. نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه نسخه تلفن همراه قویترین نرم‌افزار موجود در بازار ایران است که قابلیت نصب همزمان بر روی کامپیوتر و تلفن همراه (سیستم عامل اندروید) را دارا می‌باشد.

قابلیت فوق العاده در انتقال مجموعه‌ها از کامپیوتر به موبایل و بالعکس:
نرم‌افزارهای موجود در بازار قابلیت ضعیفی جهت تبادل اطلاعات مابین کامپیوتر و موبایل را دارا می‌باشند.

به گونه ای که اضافه کردن تعدادی فلش‌کارت به مجموعه قبلی در موبایل امکان پذیر نبوده و تنها آنها را به عنوان یک مجموعه جدید شناسایی می‌کند. نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه قابلیت فوق العاده‌ای جهت یکی کردن و یا جداسازی گروه فلش‌کارتها، حتی در نسخه تلفن همراه، را دارا می‌باشد.

انطباق کامل الگوریتم به کار رفته در نرم‌افزار با تئوری حافظه و یادگیری و همچنین روش تکرارهای متوالی فاصله دار:
نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه بر مبنای تئوری حافظه و یادگیری طراحی گردیده است. بر مبنای این تئوری اطلاعات جهت ثبت دائم در حافظه بلند مدت در ابتدا می‌بایست وارد حافظه کوتاه مدت شوند. به همین منظور مطالعه فلش‌کارت ها به دو مرحله یادگیری اولیه و مرور تقسیم گردیده است.

در مرحله یادگیری اولیه فلش‌کارتها وارد حافظه کوتاه مدت شده و در مرحله مرور به حافظه بلند مدت سپرده می‌شود.

در نرم‌افزارهای کنونی موجود در بازار، هر فلش‌کارت پس از یکبار مشاهده وارد مرحله مرور می‌شود و این در حالی است که بسیاری از افراد جهت سپردن مطالب به حافظه کوتاه مدت نیازمند چندین بار مطالعه یک فلش‌کارت می‌باشند. شما در نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه می‌توانید تعداد مشاهدات و فاصله بین آنها را حتی در مرحله یادگیری اولیه نیز تنظیم نمایید.

امکان تنظیم تعداد و فاصله مرورها بر اساس استعداد افراد در یادگیری:
در نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه، کاربر بر مبنای شناختی که از توانایی خود در یادگیری دارد می‌تواند فاصله بین مشاهده فلش‌کارتها و همچنین تعداد مشاهدات چه در مرحله یادگیری اولیه (حافظه کوتاه مدت) و چه در مرحله مرور (حافظه بلند مدت) را تنظیم کند. کاربرانی که دارای توانایی ذهنی بالایی هستند می‌توانند تنظیمات را به گونه ای انجام دهند که تعداد مشاهدات کمتر و فاصله بین آنها بیشتر باشد. بالعکس کاربرانی که احساس می‌کنند نیاز به مرورهای بیشتر با فواصل زمانی کمتر دارند می‌توانند تنظیمات را بر این اساس قرار دهند. هرچند تنظیمات پیش فرض نرم‌افزار به گونه ای در نظر گرفته شده که برای اکثر افراد مفید می‌باشد. در کتاب راهنما به نحوه این تنظیمات اشاره شده‌است.

امکان تنظیم فاصله مرورها بر اساس سهولت و یا سختی فلش‌کارتها:
با وجود تنظیمات اولیه که در قسمت قبل بیان‌شد ممکن است برخی فلش‌کارتها برای شما ساده تر و یا سخت تر از معمول باشد. در نرم‌افزار‌های موجود در بازار تنها دو گزینه آری و یا خیر برای جواب به سوال فلش‌کارت موجود می‌باشد. در صورت جواب آری، فلش‌کارت با فاصله از قبل تعیین شده به مرحله مرور بعدی می‌رود و در صورت جواب خیر، فلش‌کارت به نقطه صفر باز می‌گردد. به عبارتی سایر نرم‌افزار‌های موجود در بازار میزان سرعت شما در جواب دادن به سوال و همچنین میزان صحت جواب شما را جهت محاسبه زمان مرور بعدی در نظر نمی‌گیرد. نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه به گونه ای طراحی گردیده که شما بر اساس سرعت و دقت جواب می‌توانید به خود امتیاز دهید.

به عنوان نمونه :
اگر شما به سختی به یک سوال جواب دهید شما نیاز به تکرارهای بیشتر با فاصله زمانی کمتر برای آن فلش‌کارت دارید و بنابراین زمان مرور بعدی می‌بایست زودتر از حالتی باشد که شما به صورت معمول یا خیلی سریع به سوال جواب داده اید.

در صورت عدم پاسخ صحیح نیز فلش‌کارت به نقطه صفر باز خواهد گشت. از اینرو نرم‌افزار اندیشه چهار حالت ساده، خوب، سخت و نادرست را جهت پاسخ به هر سوال در نظر گرفته است. توضیحات بیشتر در خصوص نحوه عملکرد نرم‌افزار در کتاب راهنما بیان گردیده است.

قابلیت فوق العاده در ساخت انواع فلش‌کارتها بصورت پشت و رو و بالعکس:
نرم‌افزار جعبه لایتنر اندیشه قابلیتی به نام فیلد را در اختیار کاربر قرار داده که در آن می‌توان کلیه اطلاعات موجود در رو و پشت فلش‌کارت را به چندین نوع اطلاعات مختلف تقسیم کرد. برای مثال در خصوص یادگیری زبان انگلیسی می‌توان فیلدهایی مانند لغت فارسی، لغت انگلیسی، فایل صوتی، فایل تصویری، مترادف و متضاد را تعیین نمود. حال به راحتی جهت ساخت فلش‌کارتهای فارسی به انگلیسی و یا انگلیسی به فارسی فیلد‌های مورد نظر را بین رو و پشت کارت جابجا نمود.شما می‌توانید این کار را برای یک دسته فلش‌کارت شامل بینهایت کارت بصورت یکجا و آنی انجام دهید. این قابلیت در سایر نرم‌افزار‌های موجود در بازار وجود ندارد.

امکان اضافه نمودن فیلم:
شما به راحتی می‌توانید فایلهایی با فرمت نمایش فیلم را به رو و یا پشت فلش‌کارت اضافه نمایید.

برای مثال شما می توانید جهت یادگیری اصلاحات محاوره‌ای موجود در فیلمها و سریالها، آن فیلم و یا سریال را به قطعات چند ثانیه ای تقسیم کرده و برای آنها فلش‌کارت تهیه کنید.

وجود کتاب راهنمای ساده و کاربردی:
کتاب راهنمای موجود تنها مرجع شما در یادگیری تمام قابلیتهای نرم‌افزار می‌باشد که توضیحات هر قسمت به همراه تصاویر مربوطه در این کتاب گنجانده شده است. همانگونه که قبلا نیز بیان گردید، در نرم‌افزار اندیشه قابلیت زبان فارسی و انگلیسی برای محیط نرم‌افزار وجود دارد. بنابراین جهت سهولت استفاده برای تمامی کاربران، تصاویر تهیه شده از محیط نرم‌افزار به هر دو زبان فارسی و انگلیسی می‌باشد.