فلش کارت زبان انگلیسی

فلش کارت زبان انگلیسی

 

چرا فلش کارت زبان انگلیسی؟برای همه ی ما پیش آمده که در حین مطالعه و یاد گیری مطلبی، بخش هایی از آن را یادداشت کنیم. اغلب ما بدون دانستن علت، این کار را بسیار سودمند می‌دانیم. نکته اینجاست که شما با یادداشت یک قسمت مهم از هر مطلب و مرور آن، مغز را به یادآوری کل موضوع خوانده شده، وادارمی‌کنید. درواقع، شما با یادداشت برداری به مغزتان آدرس می‌دهید تا با استفاده از کلمات و جملات کلیدی به سراغ مطلب ذخیره شده مرتبط با آن یادداشت رفته و کل مطلب را به خاطر آورد. از این اصل در روش فلش کارت زبان انگلیسی استفاده شده است. پس در حقیقت فلش کارت زبان انگلیسی برگه های کوچکی هستند که در آن‌ها مطالب کلیدی به همراه اندکی جزئیات آورده می‌شود. برگردیم به ابتدای بحث و روش یادداشت برداری! در این روش امکان انتخاب مطالب و نکات مهم، بدون مطالعه و تسلط بر موضوع وجود ندارد. فلش کارت زبان انگلیسی نیز این مطلب صدق می‌کند؛ یعنی برای استفاده از این وسیله ی مفید ابتدا باید مطالب کتاب درسی و کمک درسی‌تان را فرا گرفته، سپس به وسیله کارت مرتبط با آن درس، مباحث را برای خود یاد آوری کنید. مزیت دیگر فلش کارت زبان انگلیسی کم ‌جا و سبک بودن آنهاست. این مزیت به شما این امکان را می‌دهد تا کارت هایی را که به تکرار بیشتری نیاز دارید، همیشه همراه خود داشته باشید.

فلش کارت زبان انگلیسی در اندازه های مختلف وجود دارد که عموما در ابعاد کارت ویزیت  از جنسکاغذ یا مقوای نازک می باشد که برای نوشتن لغات، فرمول ها و چکیده مطالب و خلاصه دروس که برای مرور  مطالب کاربرد زیادی دارد. فلش کارت زبان انگلیسی بهتر است، توسط خود دانش آموز و دانشجو به طور دستی تهیه شود چون این روش مبتکرانه و براساس نیاز فرد صورت می پذیرد .

فلش کارت زبان انگلیسی

اولين فلش کارت زبان انگلیسی توليد شده در جهان به صورت كارت‌هايي بودند كه يك سؤال در يك طرف كارت و پاسخ آن در طرف ديگر كارت نوشته شده بود. كه تصوير، نقش اصلي را در آن‌ها داشت. فلش كارت در ايران براي اولين‌بار توسط كانون، طراحی، تأليف و چاپ شده است.

اصلی ترین فلش کارت زبان انگلیسی استفاده آسان در وقت‌های كم بازده مثلاً در مترو، اتوبوس، تاكسی، مهماني، منزل و… میباشد، جابه‌جايی فلش کارت زبان انگلیسی ساده است، كم حجم بوده و در جيب جای میگيرد.

دقت داشته باشید که صفحات يك كتاب به هم متصل بوده و  صحافي شده‌اند بنابراين يك موضوع می تواند به طور پيوسته در صفحات متوالي آموزش داده شود. اما در فلش كارت به دليل مجزا بودن كارت‌ها، هر كارت هويت  و شناسنامه‌ی مستقلي دارد. يعني در  يك كارت يك موضوع تمام میشود. اين استقلال كارت‌ها باعث میشود كه داوطلب موضوع مورد نياز خود را مثلاً براي امتحان مدرسه يا آزمون كانون جدا كرده شب امتحان مرور كند.


شما می توانید علاوه بر تهیه فلش کارت زبان انگلیسی، برای سایر دروس مانند زيست‌شناسي ، فیزیک، شیمی و … نیز اقدام به ساخت فلش کارت کنید .

نوعی از  فلش کارت زبان انگلیسی که در بازار به صورت آماده وجود دارد، از شكل‌ها و تصويرها در يك طرف و توضيح متناظر آن در طرف ديگراستفاده شده است، اين گونه كارت‌ها عمدتاً براي مقطع ابتدايي و راهنمايي و هفتم تهيه شده‌اند.

یادگیری زبان انگلیسی

زمان هایی که برای یادگیری انگلیسی از فلش کارت زبان انگلیسی استفاده می کنید، لغاتی وجود دارند که باید به خاطر بسپارید. این لغات باعث میشوند فلش کارت هایی ایجاد کنید،که مفیدتر باشند و در مدت طولانی اثرات مثبت بیشتری داشته باشند.

زمانیکه فلش کارت زبان انگلیسی درست می کنید، نباید لغات را به صورت مبهم و نامفهوم بنویسید. فلش کارت زبان انگلیسی برای نمایش سریع و ساده قسمت هایی از اطلاعات در یک لحظه و کمک برای به خاطر سپردن طراحی شده اند. شما نباید فلش کارت ها را با اطلاعات زیاد پر کنید. اگر شما به یک ابزار آموزشی نیاز دارید که اطلاعات زیادی را در خود جای دهد، از دفتر و جزوه نویسی و … استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی با فلش کارت زبان انگلیسی:

یادگیری زبان انگلیسی

در ادامه مواردی که شما را ترغیب میکند تا بتوانید از فلش کارت زبان انگلیسی جهت یادگیری و آموزش‌زبان استفاده کنید، را بیان می‌نماییم.

چرا از فلش کارت زبان انگلیسی استفاده می‌کنید ؟ نظریه هوش‌چندگانه،  هاوارد‌گاردنر به استادان یادآوری می‌کند که زبان‌آموزان  بسیاری در کلاس وجود دارند که دارای سطح علمی متفاوت و نوع درک از مطلب هستند. همچنین تحقیق گاردنر نشان داده استادان می‌بایست بدانند در طول دوره یادگیری، از جانب زبان‌آموزان سوالات و درخواست‌‌های متفاوتی پرسیده می‌شود. مثلا سوالات و درخواست‌هایی که زبان‌آموزان با نوع یادگیری بصری می‌پرسند را باید به عنوان زبان‌آموزان سطح بالا بسیار مهم دانست . لازم به ذکر است فلش کارت زبان انگلیسی می تواند ظاهری کاملا” قابل فهم و درک داشته باشد  درخشان و رنگارنگ  باشد و تاثیری شگفت‌آور بر روی زبان‌آموزان بصری داشته باشد.

استفاده از فلش کارتها ، کمک می کند تا یادگیری برای زبان‌آموزان راحت تر شود.برای بچه‌ها در هر سنی خواندن  فلش کارت زبان انگلیسی می‌تواند همراه با کارت‌های لغت استفاده شود.  برای بچه‌هایی که به تازگی خواندن را یادگرفته اند، فلش کارت زبان انگلیسی می تواند در فراگیری راحت تر زبان به آنها کمک کند اینها کارت‌های ساده ای هستند که لغات نوشته شده را نشان می‌دهند. کارت‌های لغت می‌توانند بعد از کارت‌های  تصویری  معرفی شوند . فلش کارت زبان انگلیسی ، قابلیت حمل و نقل در همه جا را دارد و همیشه در دسترس می‌باشد . در هر جایی از کلاس می‌تواند مفید باشد و راهی عالی برای ارائه تمرین و بازیابی لغات است وقتی دانش‌آموزان با فعالیت‌های کلاسی آشنا می‌شوند، می‌توانند به عنوان تمام‌کننده در گروه‌های کوچک شناخته شوند . دانش‌آموزان خلاق و موفق برای خود مجموعه‌ ای از فلش‌کارت‌ زبان انگلیسی  کوچک می‌سازند و با خود به خانه می‌برند تا با فلش‌کارت‌ها بازی کنند و لغاتی که بر روی آنها نوشته شده را به راحتی فرا بگیرند.

بسیاری از کتاب‌هایی که خریداری می‌شوند مجموعه کاملی از فلش‌کارت‌ها به حساب می‌آیند. خودتان مورد نیاز خودتان  را تهیه کنید. اگر به فلش‌‌کارت‌ها دسترسی ندارید نگران نباشید حتی اگر هنرمند نباشید ساختن فلش‌کارت توسط خودتان بسیار آسان است ،  شما می‌توانید از تصاویر مجلات استفاده کنید  تصاویر ساده بکشید یا از اینترنت ،  تصاویر و  جلوه‌های هنری را  کپی کنید.

مهمترین چیز این است که مطمئن شوید فلش‌‌کارت‌ها اندازه مشابهی دارند. (رنگ‌های مختلف برای مجموعه‌های مختلف ) در غیر اینصورت نمی‌توانید تمام کارت‌ها را ببینید

می‌توانید تمام کارت‌هایی را که می‌سازید طبقه بندی نمایید: کارت‌ها طوری ساخته می‌شوند که برای سال ها دوام دارند و همینطور برای موضوعات مورد نیاز می‌توانید فلش‌کارت مخصوص به آن را بسازید. مزیت ساختن فلش‌کارت توسط خودتان جدا از این واقعیت که فلش‌کارت‌ها ارزان و به صرفه هستند می توانید برای سهولت در خواندن کتاب‌های داستان از فلش‌‌کارت‌ها استفاده کنید.