تفاوتهای یادگیری زبان انگلیسی میان افراد پیر و جوان

تفاوتهای یادگیری زبان انگلیسی میان افراد پیر و جوان

تفاوتهای یادگیری زبان انگلیسی میان افراد پیر و جوان

تفاوتهای یادگیری زبان انگلیسی میان افراد پیر و جوان

تفاوتهای آموزش بین زبان آموزان جوان و مسن

دانش آموزانی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند مستعد ایجاد مشاغل آموزشی بسیار در سراسر جهان هستند.  زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی تافل(TEFL) به طور کلی در داخل کشور آموزش داده می شود و معمولا یادگیری زبان انگلیسی بصورت تدریس خصوصی یا به عنوان بخشی از برنامه های بعد از مدرسه تدریس می شود. از یک سو ،تقاضای بالایی برای آندسته از متخصصان تافل (TEFL) وجود دارد که دارای قابلیت آموزش به هر دو مقطع بزرگسال و کودک هستند؛ از سوی دیگر، هنگام انتخاب یک گروه سنی ، تفاوت یادگیری زبان آموزان جوان که در تقابل با زبان آموزان بزرگسال است باید در نظر گرفته شود به منظور آنکه با اطمینان مناسب ترین شیوه را برای کسب مهارت و یادگیری بیابید.

تفاوتهای روش تدریس کلاسی

بچه ها زبان انگلیسی را در مدارس دولتی یا خصوصی فرا می گیرند و اغلب در کلاسهای آموزش زبان انگلیسی که در نوبت عصر یا در تعطیلات پایان هفته تشکیل می شود ، شرکت می کنند به همین علت تقاضای بسیار بالایی برای استخدام آموزگاران مسلط به زبان انگلیسی تولید می شود. دوره های آموزشی بزرگسالان معمولا” در نوبت شب و یا در تعطیلات پایان هفته آموزش داده خواهد شد و ممکن است بیشتر به صورت محدود در دسترس افراد قرار گیرد.
در ادامه به چند تفاوت دیگر در مورد روش تدریس کلاسی به شرح زیر اشاره می کنیم :

• نسبت دانش آموز- معلم:

فرآیند آموزش بزرگسالان نسبت به زبان آموزان جوان به طور کلی کلاس های بسیار کوچکتری را شامل می شود.(دربر می گیرد) درسها می توانند به صورت فردی و مجزا تدریس شوند و معلمان می توانند به راحتی دانش آموزان را بشناسند زمانیکه به گروههای کوچکتر آموزش می دهند.

• فعالیت های کلاسی:

زمانی که کودکان از طریق بازی، آهنگ، پروژه های هنری و داستان سرایی به فراگیری زبان ترغیب و سرگرم می شوند ، معلمان این فرصت را دارند که انرژی و هیجان زیادی را در آموزشهای خود بگنجانند در صورتیکه انجام این کار در برنامه های یادگیری زبان انگلیسی بزرگسالان معمول نیست.

• میزان پیشرفت:

همانطور که کودکان زبان بومی و مادری خود را یاد می گیرند به همان میزان معلمان توقع پیشرفتی عظیم در توانایی های شاگردان را دارند. بسیاری از زبان آموزان بزرگسال اهداف مشخصی را برای دستیابی به دانش زبان انگلیسی دارند، تا به آنها در رسیدن به تاثیرگذاری مستقیم و سریع در زندگی روزمره شان یاری رساند، هر چند ممکن است پیشرفتشان بسرعت اتفاق نیفتد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

• رفتار:

زبان آموزان جوان در انگیزه و حالات درونی خود متناقض عمل می کنند ، که این مساله برای آموزگاران چالش برانگیز است. رهبری یک گروه سنی جوان در کلاس نیازمند صبر و فهرست متنوعی از فعالیتهای آموزشی است که در تضاد با آموزش به افراد میانسال و پیر است.

برای آموزش بهتر میتوانید از جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید  استفاده کنید. از ابزار  جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید در همه مکان ها و زمان ها می توان استفاده کرد و از مزایای خوب  جعبه لایتنر  و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید  بهرمند شد.

موفقیت و انتظارات

تفاوت عمده دیگر آموزش زبان انگلیسی بین افراد جوان و مسن ،انتظار و توقع معلمان است. معلمان باید تسلط خود بر زبان انگلیسی را ارزیابی کنند و توانایی خود را در رسیدگی به فشارهایی که از جانب دانش آموزان ایجاد می شود را بسنجند.

• ارتباط موضوع:

هنگام تدریس به دانش آموزان قدیمی تر، موضوعات باید بیشتر به زندگی شخصی یا تجربیات روزمره اختصاص یابد تا برای ایجاد طرح درسهای جذاب آسانتر باشد.

• دستور زبان:

آموزش بزرگسالان به تسلط بسیار بالایی از دستور زبان نیاز دارد با توجه به اینکه مفاهیم باید به طور موثرتری به دانش آموزان قدیمی تر آموزش داده شود. کودکان سطح مبتدی، تنها به یک درک کلی از دستور زبان نیاز دارند، پس معلمان با موضوعات گرامری کمتری در کلاس موجه هستند.

• فشار:

در هنگام هدایت و راهنمایی زبان آموزان بالغ ، معلمان تحت فشار بیشتری هستند به دلیل توقعات بالایی که این دانش آموزان از کلاسهای تافل خود دارند. مدرسان به یک دید کلی از برنامه آموزشی و ارائه نتایج احتیاج دارند.
دوره های آموزش زبان انگلیسی(TEFL) با راهنمایی شغلی، مانند ITTO، فرصت های فوق العاده ای را برای تعامل با دانش آموزان در همه سنین ارائه می دهد. تفاوت آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان و کودکان که به نحوی در تقابل با یکدیگر است در حقیقت می تواند، بهترین شیوه برای شناخت نقاط قوت خودتان به عنوان یک معلم باشد. برای اینکه بتوانید تشخیص دهید شما برای هدایت کدامیک از مقاطع سنی بهترین هستید باید روش تدریس و تسلط خود بر زبان را پیش از تقاضای استخدام در نظر بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *