با این نکات مطالعه ای به یک دانشجوی انگلیسی بهتر تبدیل شوید

با این نکات مطالعه ای به یک دانشجوی انگلیسی بهتر تبدیل شوید

با این نکات مطالعه ای به یک دانشجوی انگلیسی بهتر تبدیل شوید

یادگیری یک زبان جدید مانند انگلیسی می تواند یک چالش بزرگ باشد، اما با مطالعه منظم می تواند انجام شود. کلاس ها مهم هستند، اما تمرین منظم مهمتر است. این آموزش حتی می تواند سرگرم کننده باشد. در اینجا راهنمایی هایی برای کمک به بهبود مهارت در خواندن و درک مطلب و تبدیل شدن به یک دانشجوی انگلیسی بهتر ذکر شده است.

هر روز مطالعه کنید

یادگیری هر زبان جدید فرآیندی وقت گیر است، برخی آن را  بیش از 300 ساعت برآورد کرده اند. اکثر کارشناسان می گویند به جای اینکه یک یا دو بار در هفته درس را مرور کنید و خود را برای امتحان کنید، تعداد جلسات مطالعه را بیشتر و زمان ان را کوتاه تر کنید ، این شیوه موثرتر است.

مثلا زمانی کوتاهی مانند30 دقیقه در روز می تواند به شما در بهبود مهارت های انگلیسی تان کمک کند.

 

دانشجوی انگلیسی

دانشجوی انگلیسی

اطلاعاتتان را به روز کنید

به جای اینکه در طول کل جلسه مطالعه تنها بر یک کار تمرکز کنید ، سعی کنید همه چیز را ترکیب کنید. کمی گرامر بخوانید، زمان کوتاهی را به تمرین های تقویت مهارت شنیداری تخصیص دهید ، سپس مقاله ای در مورد یک موضوع بنویسید. بیش از حد برای هر تمرین وقت نگذارید، 20 دقیقه برای سه تمرین مختلف، مقدار زیادی است. حفظ تنوع شما را به ادامه کار تشویق می کند وتمرین کردن سرگرم کننده تر می شود.

 

 با استفاده از جعبه لایتنر و  نرم ‌افزار جعبه لايتنر اندروید در این سایت می توانید، سریعتر زبان خودتان را تقویت کنید

 

بیشتر ببینید، بخوانید و گوش دهید

خواندن روزنامه ها و کتاب های انگلیسی زبان، گوش دادن به موسیقی و یا تماشای تلویزیون نیز می تواند به بهبود مهارت های درک مطلب و مکالمه ای شما کمک کند. با انجام این کار به طور مرتب، شما به صورت ناخودآگاه  شروع  به جذب چیزهایی مانند تلفظ، الگوهای گفتار، لهجه ها و دستور زبان می کنید. (دانشمندان این پدیده را “یادگیری غیر مستقیم” می نامند). قلم و کاغذ خود را نگه دارید و کلمات را که خواندن یا شنیدن آن ها نا آشنا هستید، بنویسید. سپس، تحقیقاتی را برای یادگیری معنی و کاربرد آن کلمات جدید انجام دهید.

دفعه بعد که شما در کلاس درس نقشی را بازی می کنید از آنها استفاده کنید.

صداهای جداگانه  را یاد بگیرید

سخنرانانی که انگلیسی  زبان مادریشان نیست گاهي برای تلفظ واژگان خاصی  تلاش زیادی می کنند، زيرا آنها صداي مشابه ان را در زبان مادری شان ندارند. به همین ترتیب، دو کلمه ممکن است بسیار مشابه باشد، اما کاملا متفاوت است (به عنوان مثال، ” tough” و ” though”).

یا ممکن است با ترکیبی از حروف برخورد کنید که یکی از آنها ساکن باشد (مثلا K در ” knife”). شما می توانید فیلم های بسیاری برای تلفظ صحیح انگلیسی در یوتیوب را پیدا کنید، مانند فیلم “کلماتی که با L و R. شروع می شود”.

مراقب صوت های مشابه باشید

صوت های مشابه کلماتی هستند که به شیوه یکسان تلفظ می شوند، اما تلفظ متفاوتی و معانی متفاوت دارند. تعدادی صوت مشابه در زبان انگلیسی وجود دارد که این صوت های مشابه یکی از دلایلی است که می تواند برای یادگیری چالش برانگیز باشد. این جمله را در نظر بگیرید: The door is too close to the chair to close. در close اول، “نزدیک” با S نرم تلفظ می شود؛ در close دوم، S سخت تلفظ می شود و مانند Z به نظر می رسد.

تمرین پیشنهادهای شما

حتی دانش آموزان پیشرفته زبان انگلیسی می توانند برای یادگیری مفاهیم، ​​که برای توصیف مدت زمان، موقعیت، جهت و روابط بین اشیاء استفاده می شود، تلاش  کنند. به معنای واقعی کلمه، ده ها پیشنهاد در زبان انگلیسی وجود دارد (برخی از رایج ترین آنها عبارتند از: “از”، “در” و “برای”) و چند قاعده سخت برای زمانی که از آنها استفاده می شود، وجود دارد. در عوض، کارشناسان می گویند، بهترین راه برای یادگیری پیشنهادها و حفظ آنها، تمرین کردن با استفاده از آنها در عبارات است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *