آموزش زبان انگلیسی با فلش‌کارت: بخش اول

آموزش زبان انگلیسی با فلش‌کارت: بخش اول

آموزش زبان انگلیسی با فلش‌کارت: بخش اول

آموزش زبان انگلیسی با فلش‌کارت

فلش‌کارت ، روشی ساده، متنوع  و منبعی فوق‌العاده برای آموزش زبان است. در این مقاله می‌خواهیم  دلایل مهمی که شما را ترغیب میکند تا بتوانید از فلش‌‌‌کارت جهت یادگیری و آموزش‌زبان استفاده کنید، را بیان می‌نماییم. همچنین این مطلب کمک بزرگی برای فراگیران زبان انگلیسی (دانش‌آموزان ، دانشجویان و ….) خواهد بود. بسیاری از فعالیت‌های یادگیری‌زبان می توانند در کلاس‌های سطح پایین و به طور سرگرم کننده استفاده شوند.در این مقاله برای هر نوع فعالیتی ( سطح پایین ، سطح بالا ) مثالی در نظر گرفته شده است. اگر شما این مطلب  را دنبال کنید مثال‌های بیشتری برای هر نوع فعالیت پیدا خواهید کرد.

در این مطلب با عناوین زیر آشنا می‌شوید و در مورد هر یک ، توضیحات مختصری خواهیم داد

  • چرا از فلش‌‌کارت‌ها استفاده می‌کنید
  • در چه جاهایی به فلش‌کارت دسترسی دارید
  • انواع موارد استفاده از فلش‌کارت ( در مطلب بعدی)
  • فعالیت‌های حافظه ( در مطلب‌ بعدی)
  • فعالیت‌های تمرینی( در مطلب بعدی)
  • فعالیت‌های شناسایی( در مطلب بعدی)
  • فعالیت‌های TPR( در مطلب بعدی)

چرا از فلش‌کارت‌ها استفاده می‌کنید
نظریه هوش‌چندگانه،  هاوارد‌گاردنر به استادان یادآوری می‌کند که زبان‌آموزان  بسیاری در کلاس وجود دارند که دارای سطح علمی متفاوت و نوع درک از مطلب هستند. همچنین تحقیق گاردنر نشان داده استادان می‌بایست بدانند در طول دوره یادگیری، از جانب زبان‌آموزان سوالات و درخواست‌‌های متفاوتی پرسیده می‌شود. مثلا سوالات و درخواست‌هایی که زبان‌آموزان با نوع یادگیری بصری می‌پرسند را باید به عنوان زبان‌آموزان سطح بالا بسیار مهم دانست.لازم به ذکر است فلش‌کارت می تواند ظاهری کاملا” قابل فهم و درک داشته باشد  درخشان و رنگارنگ  باشد و تاثیری شگفت‌آور بر روی زبان‌آموزان بصری داشته باشد.

فعالیت‌های مشخص شده زیر ، کمک میکند تا یادگیری برای زبان‌آموزان راحت تر شود.
برای بچه‌ها در سن خواندن  فلش‌کارت می‌تواند همراه با کارت‌های لغت استفاده شود.  برای بچه‌هایی که به تازگی خواندن را یادگرفته اند، فلش‌کارت می تواند در فراگیری راحت تر زبان به آنها کمک کند اینها کارت‌های ساده ای هستند که لغات نوشته شده را نشان می‌دهند. کارت‌های لغت می‌توانند بعد از کارت‌های  تصویری  معرفی شوند . فلش‌کارت، قابلیت حمل و نقل در همه جا را دارد و همیشه در دسترس می‌باشد . در هر جایی از کلاس می‌تواند مفید باشد و راهی عالی برای ارائه تمرین و بازیابی لغات است وقتی دانش‌آموزان با فعالیت‌های کلاسی آشنا می‌شوند، می‌توانند به عنوان تمام‌کننده در گروه‌های کوچک شناخته شوند . من گاهی اوقات به دانش‌آموزانی می‌رسم که برای خود مجموعه‌ ای از فلش‌کارت‌های کوچک می‌سازند و با خود به خانه می‌برند تا با فلش‌کارت‌ها بازی کنند

چه جاهایی به فلش‌کارت‌ها دسترسی دارید

خودتان فلش‌کارت‌ها را تهیه کنید
بسیاری از کتاب‌هایی که خریداری می‌شوند مجموعه کاملی از فلش‌کارت‌ها به حساب می‌آیند

خودتان فلش‌کارت بسازید
اگر به فلش‌‌کارت‌ها دسترسی ندارید نگران نباشید حتی اگر هنرمند نباشید ساختن فلش‌کارت توسط خودتان بسیار آسان است ،  شما می‌توانید از تصاویر مجلات استفاده کنید  تصاویر ساده بکشید یا از اینترنت ،  تصاویر و  جلوه‌های هنری را  کپی کنید.

مهمترین چیز این است که مطمئن شوید فلش‌‌کارت‌ها اندازه مشابهی دارند. (رنگ‌های مختلف برای مجموعه‌های مختلف) در غیر اینصورت نمی‌توانید تمام کارت‌ها را ببینید

می‌توانید تمام کارت‌هایی را که می‌سازید طبقه بندی نمایید.
کارت‌ها طوری ساخته می‌شوند که برای سالها دوام دارند و همینطور برای موضوعات مورد نیاز می‌توانید فلش‌کارت مخصوص به آن را بسازید. مزیت ساختن فلش‌کارت توسط خودتان جدا از این واقعیت که فلش‌کارت‌ها ارزان و به صرفه هستند می توانید برای سهولت در خواندن کتاب‌های داستان از فلش‌‌کارت‌ها استفاده کنید.

دانش‌آموزان فلش‌کارت‌ها را می‌سازند
من اخیرا” ساخت فلش‌کارت را در کلاس شروع کردم. بعد از معرفی مجموعه جدیدی از لغات با استفاده از کتاب آموزشی از دانش‌آموزان در مورد ساخت فلش‌کارت پرسیدم . به هر یک از دانش‌آموزان کارتی دادم که بر روی کارت ایده یا طرح خودشان را بیان کنند. طرح ها می‌توانند بر روی کارت مطرح شوند تا مجموعه ای را بسازند.

در بخش بعدی مطلب، در مورد هر یک از سرفصل ها توضیحات مختصری خواهیم داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *